🎧 Kázání

Nenechte si ujít

 • kázání

  Vidět Boha

  Petr Vaďura
  Petr Vaďura

  Velký italský režisér Federico Fellini má ve svém filmu Sladký život komickou scénu údajného zjevení panny Marie. Davy lidí se ženou kamsi za Římem na místo údajného zjevení bohorodičky. Je tam mezi nimi i skeptický hlavní hrdina, reportér, kterého hraje Marcello Mastroianni. Ten sleduje s takovým ironickým nadhledem hemžení lidí, jejich fanatismus. Když kdosi vykřikne Táhmle je! všichni se tam ženou. Felini si zde dělá legraci z touhy lidí po náboženské senzaci, po spatření božského. Je vůbec k něčemu, když se svými smysly dotkneme něčeho božského? Poslechněte si celý příspěvek …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • kázání

  Rodinné konstelace

  Petr Vaďura
  Petr Vaďura

  Odpovědět dnes na otázku Co je rodina? je velmi těžké. Je to i samotná matka žijící s dětmi nebo i samotný otec žijící s dětmi? Je rodina nesezdaný pár, někdy dokonce stejnopohlavní, ve kterém jsou děti (navíc často pocházející z různých rodičů)? Je rodina pár bez dětí? Nebo je rodina jenom otec, matka a děti? Nemám patent na pravdu a jsem si vědom toho, že cokoliv říkáme o rodině je námět na diskusi, námět na další úvahy. Pokusím se přinést několik podnětů k tomu, jak fungují rodiny a s čím se každý z nás musí vyrovnávat.

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • kázání

  Kdo skončí v pekle?

  Petr Vaďura
  Petr Vaďura

  Kde všude má Ježíš své ovce? Jsou to jenom ty zbytky křesťanů, ten církevní folklór rozesetý po církvích a denominacích a těch nejcírkvovatějších, tedy svobodných sborech? Jdou všichni naši sousedé, příbuzní, přátelé, kteří nevyznávají Krista ústy, srdcem neuvěřili, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, jdou všichni do pekla? Jdou do pekla agnostici, ateisté, něcisté, lidé s rozličnou alternativní spiritualitou, vlažní a formální křesťané, jdou do pekla Svědkové Jehovovi a Mormoni, jdou do pekla ti, kteří uctívají obrazy v chrámě anebo ti, kdo je neuctívají, jdou do pekla muslimové, hinduisté, budhisté, vyznavači přírodních kultů, jdou do pekla Židé, kteří neuvěřili v Ježíše jako Mesiáše?

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
sebepoznání a proměna