ARCHIV

příspěvků v rubrice

Literatura

Kavárna
Rudolf Tomšů

Okolo Václavského náměstí

Paní Absolonová byla domovnicí velkého pětiposchoďového domu ve Škrétově ulici. Byla to Češka; ženská překypující silou, poprsím a zvědavostí. Prostorné schodiště se širokými, kamennými, točitými schody bylo jejím trůnním sálem. Tady vládla královsky a suverénně. Především, pokud s kýblem mýdlové vody, z plna hrdla zpívajíc, myla schody.

Číst »
hollywood
Kavárna
Sedmdesátka Tachov

Rudolf Tomšů čte z knihy MUDr. Milana Kozlíka Rande s Katy

Vesničan z Dobříva opouští svoji vísku a odlétá do Los Angeles, aby se mohl setkat se ženou, do níž se zamiloval, se zpěvačkou Katy Perry. Jaké nástrahy čekají nesmělého a vykuleného vesničana z brdských lesů v desetimilionové metropoli? Sledujte jeho neúnavnou pouť přes jazykovou školu v Santa Monice a rušnými ulicemi L.A. za milovanou ženou.

Číst »
Hrádeček
Literární čajovna
Sedmdesátka Tachov

Podoba změny

Skutečná, hluboká a trvalá proměna poměrů k lepšímu nemůže totiž dnes asi už opravdu vzejít z toho, že se prosadí, i kdyby to šlo, ten či onen, o tradiční politické představy opřený a koneckonců jen vnějškový, politický koncept.

Číst »
nespavost
Kavárna
Sedmdesátka Tachov

Petra Plášilová čte z povídky Haruki Murakamiho Spánek

🎧 Je to už sedmnáct dní, co nemůžu spát. Nemám tím na mysli běžnou nespavost. O nespavosti já totiž něco málo vím. Na vysoké škole mě už jednou podobná záležitost postihla. Říkám podobná záležitost, poněvadž nemám jistotu, jestli se její příznaky opravdu shodnou s tím, co se obvykle nespavostí nazývá…

Číst »