ARCHIV

příspěvků v rubrice

Kavárna

táborový oheň
Kavárna
Pavel Řepa

Brontosauří tábor na Černošíně – historky Pavla Řepy

Abych dodal také něco z mých ochranářských snažení. Přidám vzpomínku na Brontosauří tábor mladých ochránců přírody na Černošíně, který jsem po pět let pomáhal vést dvěma skvělým mladým chráničům přírody Michalu Koubovi a Rudovi Dubovi z Plzně. Drobná vzpomínka by vám měla přiblížit náš tehdejší způsob myšlení. Příběh pátý.

Číst »
Klíčava
Kavárna
Pavel Řepa

Na Klíčavě 1 – historky Pavla Řepy

Příběh druhý je z mých vzpomínek na má studentská léta. Při práci na mé diplomce jsem pravidelně jezdil na Klíčavskou přehradní nádrž. Jezdila nás tam celá parta do níž vedle nás studentů ichtyologie přibyl časem i malíř Jirka Malý, který na Klíčavě maloval obrázky do atlasu ryb, který spisoval můj skvělý přítel a vedoucí naší skupiny Juraj Holčík.

Číst »
Kavárna
Pavel Řepa

Inverness – historky Pavla Řepy

Z nudy, do níž mě uvrhla covidová epidemie si mimo jiné pomáhám tím, že píši své vzpomínky. Občas se mezi nimi mihni žertovná příhoda, takže jsem si řekl, že by vás takové historky mohly pobavit a tak tedy jsem je vybral a postupně je přikládám.

Číst »
Kavárna
Slovo a Život

Krása je pravda lásky (esej)

Krása je skutečnost, zahrnující v sobě všechny základní a podstatné principy nejen lidských, ale především všeobecných hodnot smyslu bytí a jsoucna. Ona je dobrem, pravdou, radostí, bolestí, milostí, odpuštěním, smutkem, poznáním … a v tomto významu i podstatou našeho života.

Číst »
Kavárna
Rudolf Tomšů

Vyprávění starého šmíráka II.

Dnes Vám chci vyprávět několik závěrečných episod z mého vojenského dobrodružství s Tatrou 111. Byla to sklápěčka, jejímž úkolem bylo zásobování staveb pohraničních rot stavebním materiálem.

Číst »