Příběh druhý je z mých vzpomínek na má studentská léta. Při práci na mé diplomce jsem pravidelně jezdil na Klíčavskou přehradní nádrž. Jezdila nás tam celá parta do níž vedle nás studentů ichtyologie přibyl časem i malíř Jirka Malý, který na Klíčavě maloval obrázky do atlasu ryb, který spisoval můj skvělý přítel a vedoucí naší skupiny Juraj Holčík.

Aktuálně z internetu

RSS U ambonu ↗️
  • Adriana Sychrová: Hledání rovnováhy // U ambonu po roce - 23. 4. 2021
    Latinské úsloví praví: „Opakování prospívá“. Poslechněme si po roce v repríze myšlenky vysokoškolské pedagožky a sociální pracovnice Adriany Sychrové. Dnes o rovnováze a životním pohybu. (Vysíláno 6. 6. 2020 v podcastu A bylo to dobré)
  • Adriana Sychrová: Pomoc a kontrola // U ambonu po roce - 21. 4. 2021
    Máme zde 50 dní a 50 nocí slavení velikonoční doby, ve které můžeme (krom slavení) i nově promýšlet, to co jsme již slyšeli, nebo se naučili. Tento týden k nám v repríze z loňského roku promlouvá sociální pedagožka Adriana Sychrová. Dnes o dvou stranách mince pomoci. (Vysíláno 16. 5. 2020 v podcastu A bylo to […]
  • Stalin jako diktátor vládl jedné šestině světa. Jeho říše byla ovšem nesmírně zaostalá. Věřil tomu, že právě zde má vzniknout komunistický ráj, ale k tomu bylo zapotřebí proměnit zaostalou zemědělskou zemi v průmyslovou velmoc. V roce 1928 se Stalin rozhodl vyhlásit první pětiletý plán a zahájil rozsáhlou industrializaci a urbanizaci. Současně se rozhodl zlikvidovat kočovný způsob života, který byl především v oblasti Střední Asie, Kazachstánu, Uzbekistánu a Turkmenistánu.

    0 FacebookTwitterPinterestLinkedinTumblrReddit
RSS Ke kořenům ↗️

Motto

„První, co duše potřebuje, aby dospěla k poznání Boha, je sebepoznání.“
(Sv.Jan od Kříže)

Hocoino Multimedia Archives 2003 - 2020 © All Rights Reserved. Design by Elementor Pro and Soledad Theme